Користь вокалу

Чим корисні заняття співом? Збільшується звучність голосу. З'являється красивий тембр. Розширюється діапазон. Розвивається музичний слух. Поліпшується дикція. Підвищується гучність. Ваша мова краще сприймається публікою. Особливо це важливо для людей, яким часто доводиться використовувати голос в своїй професійній діяльності (лекторам, вчителям, дикторам).

У процесі співу задіяно багато груп м'язів. Здійснювана ними фізична робота сприяє зміцненню здоров'я. Завдяки постійній вентиляції легенів значно знижується ризик захворювань дихальної системи.

Голос – найприродніший музичний інструмент, даний людині від народження. Як і будь-яким іншим інструментом, ним треба вчитися користуватися. Голос має кілька основних характеристик: тембр (індивідуальне забарвлення), діапазон (висота звучання), сила (гучність), які можна розвинути і якісно поліпшити за допомогою спеціальних вправ, індивідуальних для кожного.

Для співу народжена будь-яка людина – просто не кожен з нас оцінив і розвинув свої природні здібності дані йому від народження. Але, при бажанні, зайнятися вокалом і добитися певних успіхів можна практично в будь-якому віці.

Мистецтво співу малює в нашій уяві певні образи, відображає наші емоційні стани. У процесі співу приймає участь не тільки звук, але й що не менш важливо, осмислене слово.

Вокальне мистецтво найсильніший засіб гуманізації суспільства.

Інструменталісту вручається вже готовий і налаштований музичний інструмент, а вокаліст зобов'язаний сам створити й налаштувати свій «живий музичний інструмент» – і постійно підтримувати його в формі та вдосконалювати. Цей інструмент підкоряється не тільки музичним, а й фізіологічним, психологічним і навіть медичним законам. Внаслідок того у вокалістів особливі завдання – в міло користуватися власним живим музичним інструментом.


Надрукувати   E-mail