Керівник гуртка: Ярових Світлана Миколаївна.

Мета роботи гуртка «Автосправа» – це всебічний розвиток особистості та формування ключових компетентностей вихованців. Програма має на меті ознайомити учнів з професією водія та допомогти їм набути професійних навичок. Така діяльність сприяє більш успішній соціалізації, самореалізації особистості у складі трудового колективу, професійній адаптації підростаючого покоління в умовах збільшення потреби у робітничих професіях.

Заняття дають поглибленні знання з Правил дорожнього руху; будови й експлуатації транспортного засобу; призначення, розташування і принципу дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії «В»; основ автотранспортного права; правил охорони праці у галузі транспортного господарства; законодавства України про автомобільний транспорт і дорожній рух; правил і умов перевезення пасажирів і вантажів; основ безпеки дорожнього руху; першої медичної допомоги при дорожньо-транспортній пригоді; основ керування автотранспортними засобами; професійної етики та культури водіння. Учні вивчають причини ДТП та способи їх запобігання, причини виникнення несправностей, порядок проведення ТО, правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортних засобів, заподіяння матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

До гуртка «Автосправа» набираються діти 15-16 років, які проходять навчання протягом двох років. Зарахування учнів до гуртка «Автосправа» відбувається щорічно у вересні після подання заяви батьків та пакету документів (медичної довідки щодо придатності до керування транспортними засобами, ксерокопій паспорта, довідки про реєстрацію, свідоцтва про народження, ідентифікаційного коду та чотирьох фотографій 3,5х4,5). Після закінчення навчання старшокласники отримують свідоцтво, яке надає їм право складати іспити в ТСЦ по досягненню 18-річного віку. За результатами іспитів вихованці отримують посвідчення водія міжнародного зразка категорії «В» (легковий автомобіль).

Надрукувати   E-mail