Комунальний заклад «Ліцей імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради»

діє з 1992 року як природовідповідна й інноваційна школа, яка базується на пріоритетах педагогіки співробітництва й гуманізму; виконує високу місію оберега культурних зразків; є школою, що надає своїм учням рівні можливості в освіті, які вони можуть реалізувати на різних рівнях й різними шляхами відповідно до свого особистісного вибору.

У навчально-виховному процесі НВО пріоритетними є виховання загальнолюдських цінностей кожного учня, гуманізація суб’єктів навчальної діяльності. Основними принципами діяльності навчального закладу є системність, гуманізація й демократизація, індивідуалізація й диференціація навчання, науковість, практичність, поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією та культурою, профілізація, відкритість, партнерство.

До складу НВО входять три підрозділи, об’єднані спільною метою та завданнями в єдине ціле:

  • Спеціалізована початкова школа І ступеня «Гармонія» з поглибленим вивченням англійської мови (1-4 класи);
  • Гімназія імені Тараса Шевченка (5-11 класи) має гуманітарне спрямування (філологічний та економічний профілі);
  • Центр позашкільного виховання «Контакт» забезпечує творчий розвиток дітей за різними напрямками: художньо-естетичним, гуманітарним, декоративно-ужитковим, фізкультурно-спортивним, науково-технічним.

Усі три ланки тісно взаємодіють між собою: у початковій школі вивчаються такі предмети, як англійська мова, логіка, ейдетика, що сприяють свідомому вибору учнів та батьків профілю навчання, у середній школі (5-9 класи) навчання здійснюється в допрофільних класах: у філологічних з акцентуацією на вивчення мов (англійської, української, німецької, російської), літератур (української, світової, англійської), світової художньої культури; в економічних – на вивчення вступу до економіки, власної справи, логіки, комп’ютерної грамотності, ділової англійської й ділової української мов; у старшій школі (10-11 класи) учні здобувають освіту за профілями.

Якість освітнього процесу визначається впровадженням новітніх технологій навчання: технології саморозвитку особистості, технології розвивального навчання, нових інформаційних технологій, технології створення ситуації успіху, технології колективного творчого виховання, технології повноцінного засвоєння знань, інтерактивної технології та сучасними підходами до організації навчально-виховного процесу, серед яких домінуючими є проектна методика, інформатизація навчально-виховного процесу, ефективна психологічна підтримка, моніторингові дослідження усіх аспектів діяльності закладу.

Співпраця з вищими навчальними закладами Кіровограда й Києва дає широкі можливості для науково-методичної діяльності вчителів. Навчальний заклад є базовим з проведення науково-практичних семінарів та відкритих уроків для Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Щороку вчителі української мови та літератури, англійської мови, математики, початкових класів, біології проводять майстер-класи, уроки-презентації, виступають із представленням власного досвіду роботи та напрацювань педагогічного колективу НВО.

Учні гімназії здобувають призові місця на міських, обласних, всеукраїнських предметних олімпіадах. Досить результативною є щорічна участь вихованців НВО в різноманітних міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських конкурсах та змаганнях.

Про результативність навчальної діяльності в закладі свідчить успішне складання ЗНО учнями 11-их класів та стовідсотковий вступ випускників гімназії до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Уся робота в гімназії спрямована на розвиток творчих здібностей учнівської молоді, розвиток талантів, утвердження навичок самоврядування, організацію змістовного дозвілля та відпочинку.


Надрукувати   E-mail