Алгоритм дій на випадок підозри або надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників НВО на 2021-2022 н.р.

Додаток 2 до наказу № 157 від «30» серпня 2021 р

Алгоритм дійна випадок підозри або надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників НВО

І. У разі виявлення в здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання:

 1. У разі виявлення в здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини здобувачі освіти перебувають у масках постійно до вирішення питання щодо спрямування їх додому чи до закладу охорони здоров’я.
 2. До ухвалення відповідного рішення необхідно спрямувати здобувача освіти до медпункту та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Батьки здобувача освіти підтримують зв’язок із класним керівником, який має користуватися стандартними засобами захисту, а також повинен дотримуватися заходів безпеки під час догляду за особами з підозрою на COVID-19: носити маску й дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана й болісно переживає власний стан, класний керівник має заспокоїти дитину й залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску й дотримуватися дистанції.

 1. Медичний працівник має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).
 2. Медичний працівник реєструє випадок в журналі реєстрації форми О6О/о.
 3. Медичний працівник або класний керівник телефонує батькам та / або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
 4. Медичний працівник або класний керівник співпрацює з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розслідування й допомагає їм визначити коло контактних осіб:
 • які разом перебували в шкільному транспорті;
 • які були разом в одному приміщенні (класі);
 • які контактували в побуті.
 1. Ніхто з працівників НВО, зокрема й медичний працівник чи інший педагогічний працівник, які опікуються підозрілим або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти – запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІ. Дії керівника ЗЗСО в разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти:

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

 • спрямувати додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) на 14 днів;
 • забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання класної кімнати;
 • для класу який перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
 • якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося й в контактних осіб, директор школи може ухвалити рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти залежно від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
 • медичний працівник закладу або класний керівник має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розслідування.

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів учитель, інший працівник НВО необхідно:

 1. Працівники НВО, які перебували в контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються по медичну допомогу.
 2. Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я по медичну допомогу; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

У приміщенні, де перебував хворий учитель / працівник, слід провести поза розкладом провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

ІV. Інформування учасників освітнього процесу

 • Працівникам закладу освіти та батькам школярів заборонено відвідувати школу, якщо в нього / неї температура, кашель, нежить. Вони мають звернутися до лікаря та залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
 • У разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 вчителів / працівників школи й батьків учнів учасники освітнього процесу повинні повідомляти про це вчителю / медичному працівнику / адміністрації.
 • Учасникам освітнього процесу та батькам учнів необхідно дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
 • У разі стресу рекомендовано звернутися до психологічної служби НВО.

Надрукувати   E-mail