Аналіз роботи гуртка «Цікава інформатика» за 2017 н. р.

Керівник гуртка Третяк В. О.

Основною метою роботи гуртка «Цікава інформатика» є:

·        Забезпечити стійке володіння гуртківцями основними знаннями про процеси перетворення, збереження і використання інформації, значення інформаційних процесів;

·        Створити умови для вироблення практичних навичок свідомого і раціонального використання комп’ютерів, зокрема у навчально-пізнавальній діяльності учнів;

·        Розвивати практичні навички роботи з програмними засобами та алгоритмічне мислення;

·        Виховувати культуру поведінки за комп’ютером, відповідальність при виконанні завдань, інформаційну культуру.

Завдання гуртка:

·        Розвивати пізнавальний інтерес до предмету «Інформатика»;

·        Навчити школярів прийомам організації інформації;

·        Сформувати загальнонавчальні уміння та навички;

·        Сформувати вміння застосувати теоретичні завдання на практиці;

·        Розвивати увагу, спостережливість, абстрактне та логічне мислення, творчий та раціональний підхід до рішення завдань.

Очікувані результати

Учень:

·        застосовує набуті знання на практичних заняттях;

·        володіє знаннями з основ інформатики, культурою організації інформації;

·        володіє практичними навичками свідомого і раціонального використання комп’ютерів;

·        має культуру поведінки за комп’ютером;

·        володіє знаннями про процеси перетворення, вироблення і збереження інформації.

Результативність роботи:

1.     Вивчення автоматизованого створення й підтримки веб-ресурсів.

2.     З’ясування принципів доступу до інформації в мережі Інтернет: понять про веб-сайт, веб-сторінку, структуру сайту; реєстрації сайту на безкоштовному сервері; автоматизованого створення естетичної веб-сторінки, вибору її оформлення.

3.     Аналіз принципів створення й адміністрування веб-сайту на безкоштовному сервері, наповнення веб-сторінки інформацією.

4.     Створення посилань, завантаження файлів на сервер, вставлення відео з Youtube.

5.     Автоматизоване створення й адміністрування форумів та читачів, створення і ведення блогу.

6.     Вивчення основ мови HTML: інтерфейсу програми, режиму перегляду веб-документа.

7.     Здобуття призових місць разом із учасниками гуртка журналістики на обласному конкурсі «Шкільна журналістика» – двох номінаціях «Майбутній журналіст» та «Відеожурналіст».

8.     Структурування веб-сторінок та сайтів.

9.     Робота із шкільним сайтом, його оновлення та вдосконалення. Ведення шкільних новин на сайті.

10.                          Оволодіння гуртківцями знаннями для створення і ведення власних сайтів та блогів.

11.                          Створення сайту для музею «Визволення Кіровоградщини»  та робота над ним: заповнення та оновлення матеріалів, SEO-просування у пошукових мережах.

13.                          Розробка проекту «Власний веб-дизайн».

14.                          Робота над проектом «Навчальний веб-дизайн».

15.                          Розробка проекту «Веб-сторінки з анімаційними кліпами для веб-сайту».

16.                          Презентація учнями власних проектів.

17.                          Участь у конкурсах:

·        «Україна та НАТО»;

·        «Конкурс сайтів»;

·        Міжнародний конкурс з інформатики «Бобер»;

·        Олімпіада з інформатики;

·        XV Міжнародний конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної графіки.