Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання - "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" - Гімназія імені Тараса Шевченка - Центр позашкільного виховання "Контакт" міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області

     Програма гуртка має на меті залучення учнівської молоді до процесів дослідження, вивчення та збереження  історико – культурної спадщини України та рідного краю, форму­вання освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.

Слід відзначити, що важливим в роботі  гуртка є самостійність учнів в зборі матеріалів їх систематизація та дослідження. Гурток  працював  по збору матеріалів для музею   «Розвитку освіти міста Кіровограда»  та музею «Визволення Кіровоградщини».  Учні були ознайомлені з різними музеями Кіровоградщини та України, з експозиціями, фондами та архівами музеїв різних профілів.

Гурток відвідують діти старших класів ( у кількості 45 учнів ).  Гуртківці розбиті на групи. Проводили  дослідницьку роботу відповідно до виду музею; систематично поповнювали  фонди музею шляхом проведен­ня зустрічей з ветеранами війни та ветеранами педагогічної праці , а також використовували інші шляхи комплектування, що не суперечать законодавству; здійснювали облік му­зейних предметів, забезпечували їх збереження; створювали, поповнювали ста­ціонарні експозиції та виставки. Проводили екскурсії.

До дня Партизанської слави гуртківцями 9-х класів  була відкрита експозиція з матеріалів фонду музею про окупаційний період нашої області. Гуртківці музея провели виховні години Люди перемоги. Екскурсоводи провели екскурсії про Кіровоградське підпілля.

На прохання  бібліотеки № 15 гуртківці опрацювали матеріали визволителів міста та учасників антитерористичної  операції та підготували виставку.

До Дня міста ( 17.09. 2016 р.) була підготовлена експозиція з фондів музея. Гуртківці підготували оригінальні матеріали, які супроводжувались розповідями, як про учасників Другої світової війни, та учасників антитерористичної операції.

Цікава зустріч відбулася 19.10.2016 р. з студентами медичного коледжу.

З вересня 2016 р. по травень 2017 року в музеї були проведені зустрічі та екскурсії з учнями шкіл області.  Гостями музею були учні та вчителі Клинцівської ЗШ  I-III ст., Олександрівської НВК.,Знаменської НВК.,Новостародубівської ЗШ I-III ст.. Богданівської ЗШ I-IIIст.та ін..

До Дня Збройних сил України ( 05.12. 2016 р.)провели зустріч з вихованцями туристично-краєзнавчих гуртків Кіровоградського обласного центру туризму та краєзнавства.

Протягом навчального року гуртківці вивчали та досліджували матеріали з фонду музею, архіва міста та області, бібліотек. Підбірка матеріалів та здобуті знання лягли в основу майбутніх зустрічей та експозицій музею, для проведення тематичних екскурсій.

Постійними гостями музею були слухачі курсів підвищення кваліфікації обласного інституту після дипломної освіти(вчителі філологи, вчителі початкової школи заступники директорів та директори, педагоги організатори). Гуртківці постійно демонструють гостям форми та методи гурткової роботи.

До Дня  визволення Кіровограда ( 08.01.2017 р. ) музей прийняв гостей з НВК Кіровоградський колегіум, учителів та учнів ЗОШ № 30.

Цікава зустріч відбулася 26 січня 2017 р. з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим.

04.02.2017 р. в гімназії ім.Т.Г.Шевченка проводився заключний конкурс знавців української мови, конкурсанти та їх викладачі відвідали музей, де гуртківці поділилися своїми набутими знаннями. Гостями були методист МОН України Тараканова Аліса Павлівна, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Таборанський В.П., професор Педагогічного університету Клочек Г.Д., заступник директора інститута після дипломної освіти Бик А.С.

10.02.2017 р. відбулась зустріч з учасниками бойових дій, воїнами інтернаціоналістами, учасниками боїв в Афганістані та Югославії.

11.04.2017 року музей відвідали начальники Головного територіального управління юстиції міст Києва, Миколаєва, Кропивницького та ін..

Гуртківці прийняли участь в обласному конкурсі екскурсоводів , де зайняли перше місце й отримали запрошення на Всеукраїнський конкурс екскурсоводів.

20 березня 2017 року в місті Київ був проведений II тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів « Край, в якому я живу».

Панасенко Вікторія учениця 10-А класу, голова Ради музею « Визволення Кіровоградщини» представила на Всеукраїнському конкурсі електронний проект « Гортаючи сторінки історії», який був відзначений журі конкурсу.

21.березня 2017 року під час проведення практичного семінару для слухачів курсів КЗ « КОІППО імені Василя Сухомлинського» гуртківці представили музеєзнавство як одну з форм виховання в учнів національно-патріотичної гордості, поваги до історичного минулого та сьогодення.

Стосовно графіка складеного управлінням освіти міста в рамках місячника військово – патріотичного виховання з 01.04. 2017 р. по 18.05. 2017 р. музей відвідали учні та студенти Кіровоградських навчальних закладів. ( загальна кількість  1627 відвідувачів ).

04.05.2017 р. з нагоди відзначення Дня пам’яті й примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі відбулася зустріч з учасниками Другої світової війни, учасниками бойових дій в Афганістані та Кубі, Головою спілки учасників бойових дій та ветеранами військової служби нашого рідного міста.

05.05. 2017 р. відбулася зустріч гуртківців з мером міста Райковичем А.П., в музеї було відзнято кліп до Дня Перемоги з привітанням та зверненням мера міста до ветеранів війни, який демонструвався в день свята на обласному каналі.

Управлінням освіти міста був проведений огляд конкурс музеїв навчальних закладів. Музею « Визволення Кіровоградщини»  оголошена подяка та нагороджені грамотою За реалізацію військово-історичного напрямку в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді міста.

На прохання Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв ), за окремим графіком проводяться зустрічі та екскурсії протягом травня місяця для учнів гімназії.

Протягом навчального року гуртківці опрацьовували картотеку на ветеранів, в якій значиться більше 30 тисяч ветеранів різних частин та підрозділів 2-го Українського фронту.  Важливо те, що цю картотеку гуртківці переводять в електронний варіант. Учні 9-х класів займались скануванням листів та документів  від  партизан та  ветеранів визволителів.

 17 жовтня 2017 року відбулася зустріч з ветераном 297-ї гвардійської стрілкової дивізії Чернегою  Іваном Михайловичем, який передав для музею багато цікавих фотографій та матеріалів.

           

Гуртківці готують нові експозиції музею. Працюють над матеріалами фонду музею. Опрацьовують нові матеріали, проводять їх систематизацію, сканують, проводять реєстрацію, продовжують  збирати хроніку Другої світової війни, готують електронні презентації по розділам музею, готують матеріали для проведення екскурсій.

  


УВАГА!!!

 

 

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України
Национальный аэрокосмический университет им. Н. Е. Жуковского
Освітній портал Педпреса
Освіта в Україні та за кордоном
Мала академія наук України
КОІППО імені Василя Сухомлинського
Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації
SDW18 banner

Контакти міліції

Авксентьєва Ірина Володимирівна, капітан міліції
Телефон: +380(95)559-50-74