Програма гуртка має на меті залучення учнівської молоді до процесів дослідження, вивчення та збереження  історико – культурної спадщини України та рідного краю, форму­вання освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.

Слід відзначити, що важливим в роботі  гуртка є самостійність учнів в зборі матеріалів їх систематизація та дослідження. Гурток  працював  по збору матеріалів для музею   «Розвитку освіти міста Кіровограда»  та музею «Визволення Кіровоградщини».  Учні були ознайомлені з різними музеями Кіровоградщини та України, з експозиціями, фондами та архівами музеїв різних профілів.

Гурток відвідують діти старших класів ( у кількості 45 учнів ).  Гуртківці розбиті на групи. Проводили  дослідницьку роботу відповідно до виду музею; систематично поповнювали  фонди музею шляхом проведен­ня зустрічей з ветеранами війни та ветеранами педагогічної праці , а також використовували інші шляхи комплектування, що не суперечать законодавству; здійснювали облік му­зейних предметів, забезпечували їх збереження; створювали, поповнювали ста­ціонарні експозиції та виставки. Проводили екскурсії.

До дня Партизанської слави гуртківцями 8-9-х класів  була відкрита експозиція з матеріалів фонду музею про окупаційний період нашої області. Учні 9-Б класу разом з екскурсоводами музею провели виховну годину Люди перемоги. Екскурсоводи провели екскурсії про Кіровоградське підпілля.

На прохання  бібліотеки № 15 гуртківці опрацювали матеріали визволителів міста та учасників антитерористичної  операції та підготували виставку.

Гуртківці ( 24.09.2015 р. ) провели зустріч з учасниками Всеукраїнського семінару учителів – філологів України, методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Цікава зустріч ( 06.10.2016 р. )відбулася з ветеранами Другої світової війни – працівниками завода Червона зірка.

До Дня Збройних сил України ( 05.12. 2015 р.)провели зустріч з вихованцями туристично-краєзнавчих гуртків Кіровоградського обласного центру туризму та краєзнавства.

В день визволення Кіровограда ( 08.01.2016 р. ) музей прийняв гостей з НВК Кіровоградський колегіум, учителів та учнів ЗОШ № 30 та ЗОШ № 3.

13.02.2016р. Відбулася зустріч з учасниками VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу знавців творчості ім. Т. Шевченка

28.03.2016р. Зустріч з учасниками XXXVII Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

09.03.2016 р. Зустріч з мером міста А. Райковичем.

04.05.2016 р. Відбулася зустріч з учасниками Другої світової війни, учасниками бойових дій в Афганістані та Кубі, Головою спілки учасників бойових дій та ветеранами військової служби нашого рідного міста.

Стосовно графіка складеного управлінням освіти міста в рамках місячника військово – патріотичного виховання з 01.04. 2016 р. по 18.05. 2016 р. музей відвідали учні та студенти Кіровоградських навчальних закладів. ( загальна кількість  1448 відвідувачів ).

17.05.2016 р. Проведена екскурсія для гостей з Малої Академії Наук м. Київ.

Протягом навчального року гуртківці опрацьовували картотеку на ветеранів, в якій значиться більше 30 тисяч ветеранів різних частин та підрозділів 2-го Українського фронту.  Важливо те, що цю картотеку гуртківці переводять в електронний варіант. Учні 9-х класів займались скануванням листів та документів  від  партизан та  ветеранів визволителів.

Гуртківці готують експозиції музею. Працюють над матеріалами фонду музею. Опрацьовують нові матеріали, проводять їх систематизацію, сканують, проводять реєстрацію, продовжують  збирати хроніку Другої світової війни, готують матеріали для проведення екскурсій.