МІСЯЧНИК УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Відповідальні

1.

01.11 – 08.11

Виставка плакатів про українську мову та писемність.

2.

01.11 – 08.11

Соцопитування «Україна – це європейська країна».

Криворучко А. Г.

3.

01.11 – 08.11

Підготовка гімназійної олімпіади до участі в міському етапі олімпіади та конкурсу знавців рідної мови.

4.

08.11

І тур Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика.

9 листопада – День української писемності та мови

5.

09.11

1. Урочиста лінійка, присвячена Дню писемності та мови.

Гозбенко М. М.

2. Єдиний диктант для учнів.

Учителі МО

3. Усний журнал «Історія української писемності та мови».

Паталах Г.С.

4. Інформаційні повідомлення для початкової школи «Походження рідної мови».

Паталах Г. С.

Колот О. В.

5. Перегляд фільму про історію писемності.

По кабінетах

Вихователі – наставники

Фразеологізми у формі QR-кодів.

Біля кабінетів

Окольнича Л. М.

Сніжко О. С.

Паталах Г. С.

6.

10.11 – 15.11

Проект «Мовний режим у гімназії».

7.

13.11 – 23.11

Проект «Відкривай Україну»

Окольнича Л. М.

8.

25.11

Осіння літературна вітальня для творчих учнів.

9.

30.11

Конкурс «Sun flower»

School media meetup – 2017

10.

28. 11

11-00 – Презентація проекту газети «Кіровоградська правда» «Вимираючі села Кіровоградщини» журналіста

О. Сидорової.

Івашура О. В.

12-40 – Лекція «Слово як зброя масового ураження» кандидата філологічних наук, доцент кафедри української мови ЦДПУ            ім. В. Винниченка О. Кирилюк.

Івашура О. В.

14-00 – Виступ студентки філологічного факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка Л. Куряти.

Івашура О. В.

15-00  - Зустріч з головним редактором «Первой городской газеты» Л. Макей.

11.

29.11

12-00 – Презентація проекту «Типовий поет»

О. Луценко.

Івашура О. В.

13-00 – Найцікавіше про «Єлисаветградський книговир».

Івашура О. В.

14-00 – Сторінка у Facebook як ваше портфоліо.

Івашура О. В.

15-00 – Бесіда «Безпека в інтернеті та соцмережах».

І. Рожанчук – студентка філологічного факультету  ЦДПУ ім. В. Винниченка.

12.

30.11

12-00 – Виступ «Медіа навиворіт» (або Урок критичного мислення)» кандидата філологічних наук, доцента кафедри видавничої справи та редагування ЦДПУ ім. В. Винниченка

Фенько Н.М.

Івашура О. В.

13-00 – Гра «Світ громад» (2-4 години).

Івашура О. В.

Вечір у стилі tet  (перегляд фільмів з TEDex).

Звіт

Про проведення Місячника української мови й писемності

Протягом листопада 2017 року в НВО «СЗНЗ І ступеня «Гармонія» – Гімназія ім. Тараса Шевченка – ЦПВ «Контакт» було проведено ряд заходів.

З метою національно-патріотичного виховання учнів створено виставку плакатів про українську мову та писемність; щоб популяризувати рідну мову та культуру, розроблено проекти: «Мовний режим у гімназії» (відповідальні Рожанчук І. В., Колот О. В.) та «Відкриваю Україну» (відповідальні                  Окольнича Л. М., Паталах Г. С., Криворучко А. Г.). Серед учнів 9 – 11-х класів проведено соцопитування «Україна – це європейська країна», щоб гімназисти виявили розуміння сучасного політичного спрямування нашої держави.

Під час місячника було проведено І тур Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. Гімназійна команда взяла участь у міському етапі цього конкурсу (Єременко В., Голуб М., Кострик Т., Петрушена Ю. стали призерами). У міській олімпіаді з української мови перемогли Голуб М., Когатька К., Кісельова А., Петрушена Ю. Проведено літературний конкурс «Sun flower».

Для кращих учнів НВО організовано «Осінню літературну вітальню», де гімназисти читали поезії й за чашкою чаю обмінювалися цікавими історіями, ділилися улюбленими книгами, розповідали про іграшки-талісмани.

Саме 9 листопада проведено такі заходи:

1.     Урочиста лінійка, присвячена Дню писемності та мови.

2.     Єдиний диктант для учнів.

3.     Усний журнал «Історія української писемності та мови» для учнів початкової школи та гімназистів 5 – 6-х класів.

4.     Організовано перегляд фільму про історію писемності (для учнів 5 – 9-х класів).

5.     Створено вікторину «Фразеологізми у формі QR-кодів».

У межах місячника разом з факультетом філології та журналістики ЦДПУ     ім. В. Винниченка організовано «School media meetup – 2017»:

1.     Презентація проекту газети ««Кіровоградська правда» «Вимираючі села Кіровоградщини» журналіста О. Сидорової.

2.     Лекція «Слово як зброя масового ураження» кандидата філологічних наук, доцент кафедри української мови ЦДПУ ім. В. Винниченка О. Кирилюк.

3.     Виступ студентки філологічного факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка Л. Куряти.

4.     Зустріч з головним редактором «Первой городской газеты» Л. Макей.

5.      Презентація проекту «Типовий поет» О. Луценко.

6.     Найцікавіше про «Єлисаветградський книговир».  Д. Шульга – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри видавничої справи та редагування ЦДПУ ім. В. Винниченка.

7.     Сторінка у Facebook як ваше портфоліо. І. Ткаченко –  кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри видавничої справи та редагування  ЦДПУ ім. В. Винниченка.

8.     Бесіда «Безпека в інтернеті та соцмережах». І. Рожанчук – студентка філологічного факультету  ЦДПУ ім. В. Винниченка.

9.     Виступ «Медіа навиворіт» (або Урок критичного мислення)» кандидата філологічних наук, доцента кафедри видавничої справи та редагування ЦДПУ ім. В. Винниченка Фенько Н. М.

10.                        Гра «Світ громад».

11.                        Вечір у стилі tet  (перегляд фільмів з TEDex).

18 квітня 2018 року о 16-00 відбудеться лекція для батьків та педагогів з теми: "Як бути  батьками іноваторів? Як знайти підхід до дитини." за участю професійних тренерів, психологів, лайф-коучів ( у рамках просвітницького проекту).

Місце проведення: актова зала "Контакту"