Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання - "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" - Гімназія імені Тараса Шевченка - Центр позашкільного виховання "Контакт" міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області

Вівторок, 07 травня 2019 13:08

Прес-реліз презентації виставки

    «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» - Прес-реліз презентації виставки

    7 травня 2019 року учні 10-х класів Гімназії імені Тараса Шевченка стали учасниками відкриття виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвяченої Дню пам’яті та примирення, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.
Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті спільно з Центром дослідження визвольного руху, галузевим Державним архівом СБУ, Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
Завідуюча відділу історії Пархомчук В. О. підкреслила, що джерельною базою виставки стали фотографії та фотодокументи, які вперше цілісно розповідають про 11 концентраційних таборів Третього Рейху, про страшні особливості кожного з них, та про те, як там виживали та боролися українські в’язні.
Директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Н.Ю. зазначила, що вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюці і в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинились в морі інших національних груп: росіян (громадян СРСР), поляків, угорців, румунів. Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів.
Історик, краєзнавець, автор книг з історії Другої світової війни Даценко В.В. розповів присутнім про нацистські концтабори на території нашого краю, які діяли під час окупації.
     Старший науковий співробітник відділу історії Шевченко Б.Л. презентував виставку присутнім. Він розповів, що в’язнями були червоноармійці, примусові робітники, учасники визвольного руху, духовенство, не тільки чоловіки, а й жінки і, навіть, діти. За колючим дротом опинилися євреї, кримські татари, роми. Кожній із цих спільнот нацизм підготував свою долю. Саме про конкретні долі окремих в’язнів, які представляють ці спільноти розповів науковець.

 

 

Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України
Национальный аэрокосмический университет им. Н. Е. Жуковского
Освітній портал Педпреса
Освіта в Україні та за кордоном
Мала академія наук України
КОІППО імені Василя Сухомлинського
Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації
SDW18 banner

Контакти міліції

Авксентьєва Ірина Володимирівна, капітан міліції
Телефон: +380(95)559-50-74