Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 746

Понеділок, 15 травня 2017 14:02

"Пам’ять війни – це пам’ять серця"

З нагоди відзначення Дня пам’яті й примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі 4 травня 2017 року в актовій залі гімназії ім. Т.Г.Шевченка відбувся урочистий захід за участю ветеранів Другої світової війни, членів Спілки ветеранів Афганістану, учасників бойових дій в зоні АТО «Пам’ять війни – це пам’ять серця».
З хвилюванням і трепетом учні зустрічали гостей: Джемигу Анатолія Васильовича - голову спілки Учасників Бойових Дій та ветеранів військової служби м. Кропивницького.
Стадника Анатолія Івановича – замісника голови міської Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Карапанова Олександра Володимировича – учасника Великої Вітчизняної війни з 1944-1945 рр.
Муханова Костянтина Васильовича - полковника у відставці, учасника бойових дій в демократичній республіці Афганістан.
Мокряка Сергія Григоровича - учасника Великої Вітчизняної війни.
Стратову Лідію Федорівну – випускницю школи №5, яка в 1945 році пішла до першого класу нашої рідної школи.
Бойка Андрія Миколайовича, Остапенко Євгенія Сергійовича та Андрєєва Костянтина Євгеновича - учасників бойових дій у зоні АТО.
Наші гості розповіли про ті буремні роки, поділилися своїми спогадами про те, як почалася війна, яким їм запам’ятався День Перемоги. Затамувавши подих, діти слухали свідків того часу, роздивлялися ордени та медалі ветеранів. Учасник антитерористичної операції в зоні АТО Бойко Андрій Миколайович розповів гімназистам про запеклі бої, бойові будні, про справжню дружбу, яка народжується на Сході України.
Гімназисти, вихованці театрального гуртка «Юні театрали» Мамалига Софія, Ілляшенко Валерія, Донченко Дарія, Голуб Маргарита, Гречуха Вікторія, Зінчук Марія, Руденко Аліна, Литвишко Максим, Казарян Ярослав, Пугач Ангеліна на знак вдячності подарували Героям поетичні рядки та інсценівки, які не залишили байдужим жодного присутнього, пролунали зворушливі пісенні композиції у виконанні Фарик Вікторії, Шинкар Валерії, Голуб Анастасії «Тумани», «Благослови», «Білі лебеді» та «Повертайся, солдате!».
Усі присутні в залі, нахиливши голови, вшанували пам’ять загиблих воїнів Другої світової війни й учасників АТО, тих, хто захищав нашу Батьківщину, хто подарував нам життя.
Тож, шановні друзі, давайте будемо завжди пам'ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах і наяву. Вони на це заслуговують.
Дякуємо всім, хто завітав до нас на свято, хто не байдужий, хто з любов’ю несе іскру свого тепла, щоб запалити в душах дітей любов до Батьківщини, гордість за історію та подвиги її героїв.